Báječná astrologie.

Astrologie je nauka stará tisíce let, která studuje postavení planet v určitém okamžiku a z určitého místa na Zemi, a na základě toho interpretuje jejich symbolický význam. Východiskem k tomu je názor, že vesmír, jež nás obklopuje, je živoucím systémem, který se neustále vyvíjí a kde je všechno propojeno. Změní-li se nějaká část systému, má to vliv na celek a naopak. Tato vesmírná jednota je také vnímána jako propojení prostoru a času. Čas není v astrologii vnímán pouze tradičním, měřitelným způsobem. Vše v sobě nese stopy minulosti, přítomnosti i zárodky budoucnosti.

To, že astrologové dokáží odhalit budoucí možný vývoj, vyvolává otázku, do jaké míry má člověk svobodnou vůli rozhodovat o svém životě. Jak tomu bylo v historii a je nyní, nás seznámila paní Ambrozová.

V astrologii používáme jazyka symbolů, který slouží k pojmenování různých stránek naší povahy a k vysvětlení dalších složitostí lidského života. Každý symbol má velmi široké spektrum významů. Umění astrologického výkladu je založeno na porozumění symboliky, ale také na osobnosti astrologa.

Po úvodní prezentaci jsme měli spousty dotazů a tak nás, kteří jsme hltali každé slovo lektorky seznámila s tím, jak využívá hvězdná znamení ona sama. Jak tvoří horoskopy, co je typické pro jednotlivá znamení, co máme u lidí sledovat a co to o nich vypovídá. Nechali jsme se testovat podle znamení a využili jsme její přítomnosti a ptali na vše možné. Třeba na počasí a letošní zimu. Co nám odpověděla?

Oproti předchozí sezóně můžeme očekávat zimu 2018-2019 takovou, jaká má být. S dostatkem sněhu, mrazu i slunečních dní. Zpočátku ještě teplou, ale ono přituhne. Diskuse o globálním oteplování budou nahrazeny těmi o globálním ochlazování :-). Na podzim roku 2018 nakupte dětem pořádné zimní oblečení a k Vánocům přidejte nové lyže, sáňky, boby, skútry a bůhvíco ještě bude v módě. Sobě pořiďte nebo oprašte běžky a vyrazte „na hory“ za chalupu. Kolem 500 m n.m. se občas už udrží sníh.

Tak jsme moc zvědaví, jestli předpověď klapne.