U příležitosti Slavonického jarmarku 2017 zajistila Volba pro Slavonicko ve spolupráci se vznikajícím spolkem Dobová móda z Telče vystoupení žen v mezigeneračním pásmu a představily módu první republiky, spojenou s ukázkami tanců z tohoto období. Vystoupení mělo velký úspěch a tak vznikla myšlenky TANČÍRNY.
Tančírna byla otevřena 5.10. 2017 a začala tančit na hudbu první republiky. Otevřela možnost tance pro všechny,  není zaměřena na párové tance, ale na samostatný tanec jednotlivců i skupin a přijít může opravdu kdokoli – děti i jejich rodiče, prarodiče a vlastně každý , kdo má rád pohyb, hudbu a třeba by chtěl udělat i něco pro svou postavu. Stačí jenom pohodlné oblečení a samozřejmě boty, kterým alespoň trochu klouže podrážka. Důležité je i pití.

Po úspěchu na Slavonickém jarmarku jsou děvčata z tančírny zvána na různé akce, kde mají taneční vystoupení, nejčastěji taneční módní přehlídky nebo taneční ukázky většinou z doby první republiky. Od vystoupení na Slavonickém jarmarku 2018 vystupují  již samostatně v kostýmech, které zakoupila Volba pro Slavonicko. 

Tančírna se schází pravidelně jednou v týdnu.

Foto zde

 

 

 

Kategorie: Projekty