Volba pro Slavonicko a město Slavonice vás srdečně zvou na pravidelný výšlap při úplňku. Sejdeme se 21. března v 19.15 hodin u slavonické hasičárny a společně vyrazíme na cca 5 km dlouhou procházku. Nezapomeňte se opatřit reflexními prvky. Těšíme se na vás.
Úplněk březen 2019 – úplněk ve Vahách (čtvrtek 21. března 2019 v 02:42) Úplněk ve Vahách podporuje vysněný cíl. Máte-li ho, pak je toto výborný čas soustředit se na cíl a nenechat se odradit. Když je úplněk ve Vahách, vyvolává to v lidech pocity sounáležitosti, ochotu ke spolupráci a také schopnost kompromisu. Tento čas je také vhodný k pročištění konfliktních vztahů.
Indiáni nazývali tento úplněk jako Rašící úplněk či Úplněk klíčící trávy – reprezentuje příslib nového růstu (také Vaječný úplněk). Jiná jména pro tento měsíc byla Růžový úplněk podle barvy květů rostliny plamenka šidlolistá (phlox subulata), která je jedním z prvních rozšířených květů jara a mezi pobřežními kmeny Rybí úplněk, protože to byl čas, kdy se sledě plavou třít proti proudu řek.